پروژه ها

سیر طراحی


D

دنیای

مد

و

زیبایی

D

E

S

I

G

N

E

C

O

R

A

T

I

O

N

طراحی خوب یک محیط داخلی، برپایه نو آوری، ایده پردازی و خلاقیت پدید می آید و می تواند تمامی نیاز های جامع کاربران خود را برطرف سازد و تاثیر شگرفی بر کیفیت زندگی شان بگذارد و تا همیشه وجهه خود را به خوبی حفظ نماید.
وجود گیاهان طبیعی و رنگ های نشاط آورمعمولا نقش قابل توجهی در اینگونه طراحی های نوآورانه دارند و میزان نور طبیعی و بهره گیری از اصول و قوائد معمارانه از دیگر عواملی هستند که قبل از شروع طراحی باید مدنظر قرار گیرند.
تمرکز، جهت ایجاد اعتدال در دکوراسیون داخلی و دوری از شلوغی و تجمل گرایی با استفاده از ایده های خلاقانه، فناوری های نوین، ذوق هنری و همچنین اشنایی بارنگ ها ،روانشناسی و تاثیر مختلف انها بر روی افراد، اثرگذاری ویژه ای در ایجاد یک محیط منحصر به فرد دارد و بیانگر فضای جدیدی می باشد که علاوه بر سادگی،حذف دشواری ها و تسهیل درسترسی ها، نیاز مردم را به شکل کامل برطرف می سازد
و سادگی و در عین حال تعادل را به تصویر میکشد.

جهت دگرش فضا های خالی و بی آلایش یک محیط با قرار دادن شلف، برد ،قفسه و بکارگیری اکسسوری های مناسب و مرتبط با سبک محیط و در نهایت با انتخاب مبلمانی منحصر به فرد، میتوان یک اتاق ساده را به اتاقی یونیک و زیبا تبدیل کرد و با تسلط به برخی تکنیک ها و اصول درست طراحی، ایده های خلاقانه و کاربردی را در دکوراسیون و طراحی داخلی بکار گرفت.

امروزه سادگی، استفاده از عناصر طبیعی،پرهیز از انباشتگی و دقت در انتخاب رنگ محیط ،در ایجاد فضایی آرام ، هنری و دور از استرس بیش از پیش مورد توجه واقع شده که در این نوع طراحی و به اصطلاح، سبک مینیمال، بکارگیری وسایل کاربردی نسبت به جزئیات از اهمیت بالاتری برخوردار هستند و در واقع می توانند بازگو کننده شخصیت منظم و حس و حال شما به چشم بینندگان باشند.

سادگی و ساده‌گرایی از بارزترین ویژگی معماری مینیمالیستی محسوب میشود که به عنوان یک محرکه مفید در دنیای هنر،یک فلسفه طراحی و یک شیوه زندگی بسیار محبوب حس آرامش و رهایی به کاربران محیط القا می کند و حداکثر زیبایی و جذابیت را در عین سادگی به نمایش می گذارد.
استفاده از رنگ های روشن نظیر سفید،کرم و لیمویی در طراحی دیوار و کفپوش و سقف اتاق ها،و وجود گیاهانی سبز با خاصیت تصفیه کنندگی و ایجاد نشاط و سرحالی در فضا و بکارگیری متریال های ضروری در محیط میتوانند به تکمیل این سبک در طراحی محیط داخلی شما کمک شایانی انجام دهد.

مهارت معماری به عنوان اجتماعی ترین هنر بشر، با توجه به چیدمان اصولی یک مکان و کاربرد فضا ،روانشناسی موقعیت و شناخت سبک متداول در چیدمان و…جهت ارتقای کیفیت زندگی انسان مورد استفاده قرار می گیرد
و پاسخگوی تعلقات مختلف ذهنی و روحی افراد به لحاظ معیارهای روانشناسی در طراحی داخلی بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
طراحی یک فضای آرام و جذاب در ایجاد انگیزه و آرامش برای فعالیت های روزانه مختص به آن محیط و توجه به عواملی چون هماهنگی رنگ دیوار و مبلمان با سبک محیط کار،نور کافی و تهویه مناسب از مهمترین فاکتور های طراحی داخلی بوده و بر روی محیط مورد نظر شما تاثیر درستی میگذارد.
یکی از متداول ترین فعالیت ها برای یک طراحی زیبا،رنگ آمیزی آن محیط و دستیابی به یک ترکیب رنگ مناسب از چرخه رنگ و منطبق با سلیقه و هدف فرد می باشد که خود به نوعی یک آفرینش محسوب می شود.
جهت ایجاد یک فضای شاد و پر جنب و جوش و تقویت حس شادی و نشاط ، استفاده از یک رنگ شاد در چند قسمت خانه، به عنوان بهترین راه حل موجود برای طراحی داخلی یک فضا و بارزترین عنصر برای رو ح بخشیدن به محیط مورد نظرتان می باشد.

از سوی دیگر ایجاد نورپردازی درست و اصولی و غافل نشدن از نور طبیعی، جزء ضرورت های طراحی داخلی بشمار می رود و ارتباط مستقیمی با روحیه افراد آن محیط دارد.
نور می تواند ریتم خلاقانه ای به یک فضای داخلی ببخشد و دعوت آن از طریق سقف و یا پنجره های متفاوت، از الزامات یک محیط داخلی بشمار میرود.

اینجا کلیک کنید