پروژه ها

صندلی تحریر


خرید مبلمان اتاق کودکان و نوجوانان باید برحسب سن و تمایلات آنها و همچنین با تاکید بر اصول استاندارد و معیار های ارگونومی انتخاب شود و مورد استفاده قرار بگیرد. با توجه به این موضوع ،رنگ اجزای مختلف بکاررفته دراتاق، کیفیت ،سادگی ،زیبایی و  هماهنگی انها باهم میتوانند تاثیر بسزایی بر روی روح و روان شخص بکاربرنده داشته باشند.


همانطور که میدانیم کودکان و نوجوانان در سنین فراگیری و تحصیل نیازمند به یک فضای اختصاصی و سازماندهی شده برای خود می باشند که طراحی،چیدمان و نوع ملزومات و مبلمان بکار رفته شده دراین فضاها، بایستی بر مبنای اصول ارگونومی و طبق استاندارد های ویژه به تمام جزئیات پرداخته باشد، به طوری که طراحی آن بر اساس اصول تعادل و توازن بوده و تمامی گودی کمر را پر کند و تکیه گاه مطمئنی برای ناحیه گردن  باشد و هم چنین سفتی و نرمی آن بر اساس اصول استاندارد رعایت گردد.


انتخاب پاف های رنگی و یا پاف هایی با روکش های کارتونی مطابق سن و سلیقه کودکان  به افزایش زیبایی و جذابیت اتاق افزوده و همچنین سبب تمایل بیشتر کودک به بازی کردن و تامین حس آرامش و رشد خلاقیت اومیشود. نشستن روی این پاف ها و یا استفاده از انها به عنوان یک میز کوچک پذیرایی هنگام بازی های کودکانه ،کمک بسزایی در ایجاد نشاط و سرزندگی آنها کرده است و میتواند ساعات مفرحی را برایشان به ارمغان بیاورد. همچنین پاف های رنگی از محصولات مورد تایید طراحان جهت دیزاین اتاق خواب ها و نشیمن منازل  می باشند و هیچ گونه محدودیتی  جهت طراحی فضای اختصاصی افراد در گروه های مختلف سنی ندارند.
امروزه طراحی یک فضای مینیمال و شیک برای اتاق نوجوانان،جذابیت و اهمیت ویژه‌ای در زندگی یکایی شان خواهد داشت.
عدم استفاده از لوازم غیر ضروری و خلق محیطی ساده و دور از شلوغی، آرامش  بی آمیغی را برای آنها به ارمغان می آورد و بیش از هر طراحی دیگری حس تسکین دهندگی را باخود به دنبال دارد.
سادگی ،دسترسی آسان و طراحی یک محیط منحصربه فرد و منظم، همواره از ویژگی های مشهود و شگرف طراحی به سبک مینیمال بوده و میتواند تاثیر بسزایی در روند  فراگیری ،مطالعات و مرکز گرایی نوجوانان داشته باشد.
امروزه کودکان و نوجوانان برای انجام فرایند تحریر در طولانی مدت نیازمند میز و صندلی های مناسبی هستند که ضمن توجه به مسئله استحکام ،طراحی و ارتفاع صندلی با توجه به ارگونومی بدن و طراحی بر مبنای اصول استاندارد جهانی،دارای ویژگی های ظاهری مورد پسند کاربران بوده و  جهت ایجاد فضایی متناسب با سن و علایق کودکان و نوجوانان گام بردارند و  به مسئله بهبود وضعیت جسمانی نسل جدید ،به طور کامل پرداخته باشند و بتوانند تاثیرات سودمندیی در روند تکلیف و تحریر انها داشته باشند.


اجزای مختلف اتاق کودک، می‌تواند تاثیر خارق العاده ای بر روی رشد روحی،خلق و خو و پیشرفت فردی او داشته باشد.بنابراین انتخاب و چیدمان صحیح مبلمان و تناسب  آن با سایر عناصراتاق از جمله رنگ دیوار ،ابعاد اتاق و پیش نیاز هایی چون پرده ،فرش روتختی و …  سبب ایجاد فضایی مناسب برای رشد همه جانبه کودک در محیطی راحت خواهد شد.