پروژه ها

میزها

میز اولین بار در مصر کشف شد که از فلز و سنگ ساخته شده بودند. این میزها برای قرار دادن اشیاء استفاده می شدند.

میزها انواع مختلفی دارند؛

میز عسلی، جلو مبلی، میز گرد، میز اداری، میزغذاخوری، میز تحریر، میز عمل، میز کندوره، میز توالت، میز دوکاره، میز لپ تاپ و میزهای ورزشی مانند میز تنیس، میز شطرنج، میز بیلیارد و …

امروزه میزهایی که کاربرد بیشتری دارند عبارت اند از : میز ناهارخوری، میزهای اداری و میز توالت.

میز ناهارخوری

میز ناهارخوری یکی از وسایل ضروری در عصر امروز می باشد و تقریبا بدون آن آشپزخانه تکمیل نمی شود. در حالت استاندارد، این میزها باید تا زیر قفسه سینه باشند و فاصله آرنج تا بدن نباید بیشتر از 40 سانتی متر باشد.

میزهای ناهارخوری از موادهای مختلفی مانند چوب ( چوب های گردو، راش، روکش mdf و ملامینه ) ، سنگ مرمر، فلز و … به اشکال مستطیل، مربع، گرد، که معمولا توسط چهارپایه یا یک پایه یزرگ در وسط هستند ساخته می شوند. همچنین این میزها در تعداد 4، 6، 8، 10، 12، 24، 26 و 28 نفره در بازار موجود است.

مزایا و معایب انواع میز ناهار خوری

چوبی :

 کیفیت، زیبایی و عمر بالا

قابلیت رنگ شدن کامل

 

 

ام دی اف :

عدم مقاومت در مقابل رطوبت

نداشتن تنوع زیاد

لق شدن پایه ها در طولانی مدت

عمر کم تر نسبت به چوب

 

 

ملامینه :

قیمت مناسب تر

تنوع کم

عدم مقاومت در مقابل رطوبت

عمر کم تر نسبت به ام دی اف

 

 

فلزی :

قیمت مناسب

مقاوم در برابر رطوبت

عمر طولانی

تنوع کم

جدا شدن پایه از شیشه پس از مدتیمیز های اداری

میزهای اداری در انواع مختلف میز مدیریت، میز کارمندی، میز کارشناسی، میز منشی، میز تریبون، کنفرانس، کانتر و گروهی  هستند. این میزها طبق جایگاه هر فرد به آن تعلق می گیرد.

 

میز مدیریت

میزهای مدیریت، میزهای بزرگ با کشوهای مختلف برای قرار دادن مدارک و اسناد هستند. این میزها با توجه به نیاز مدیران به فضای بیشتر، بزرگ تر از دیگر میزها می باشند. همچنین ظاهر آن باید کاملا متمایز با میز کارمندی باشد به طوری که در نگاه اول کاملا متوجه تفاوت این دو میز بشویم.

میز کارمندی و کارشناسی

این میزها مناسب کارمندان و کارشناسان، میز کامپیوتر و تحریر می باشد. میزهای کارشناسی تفاوتی جزیی در ابعاد، مدل، اندازه و ..  با میز کارمندی دارند اما در اکثر مواقع این دو میز، یکی شناخته می شوند.

میز کنفرانس

 همانطور که از نامش پیداست برای سالن کنفرانس مناسب است. میزهای کنفرانس انواع مختلفی دارند که با توجه به ویژگی های مربوطه، قیمت گذاری میشوند.میز منشی و پذیرش

یکی از اصلی ترین قسمت هر مجموعه ای، بخش پذیرش آن است. استفاده از میز منشی و پذیرش مناسب باعث جلب اعتماد و رضایت مشتریان و ارباب رجوعان می شود.


میز توالت یا میز آرایشی

نوع طراحی و ساخت این مدل از میزها به شکلی بوده که معمولا در کنار آن ها یک آینه قرار داده می شود. میز آرایش مکانی برای قرار دادن زیورآلات و لوازم آرایشی خواهد بود. 


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید